Zámek Buchlovice – 3,5km

http://www.zamek-buchlovice.cz/ Barokní zámek. Interiéry bohatě zdobeny štukami a malbami, zámecká vinotéka, záchranné stanice volně žijících živočichů a zookoutek, terasovitá zahrada s anglickým parkem s množstvím – významná sbírka jehličnatých i listnatých stromů, rhododendronů a azalek.      

Details

Archeoskanzen Modrá – 5km

Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

Lázně Smraďavka – 6km

Lázně Leopoldov na Smraďavce jsou rekreačním letoviskem nacházejícím se v malebném údolí Chřibů nedaleko Buchlovic. Nejsou lázněmi statutárními, a proto zde nenajdete žádné kolonády, avšak díky své poloze je letovisko vyhledávaným místem pro relaxaci fyzickou i psychickou. Ten, kdo má rád aktivní dovolenou, může využít tenisový kurt, koupání v nedaleké přehradě, rybolov, vyjížďky na koních,…

Details

Poutní místo Velehrad – 4,5km

http://www.farnostvelehrad.cz/ Velehrad patří k nejvýznačnějším poutním místům v České republice. Je úzce spojen s tradicí cyrilometodějskou. Kult slovanských apoštolů, kteří jsou spolu se sv. Benediktem spolupatrony Evropy, činí z Velehradu místo přesahující významem hranice našeho státu.

Details

Kaple Svaté Barbory – 8km

http://www.buchlovice.cz/cz/kaple-sv.barbory http://www.virtualtravel.cz/buchlovice/hrad-buchlov/kaple-sv-barbory.html Kaple je vzdálena od hradu Buchlov 1 km, tj. 15 minut pěší chůze a je otevřena jen v červenci a v srpnu, případně o poutích. Vznik první zdejší kaple můžeme klást do Kaple sv. Barbory na vrchui Modla13. století. První písemná zmínka o Barborce, jak je kaple lidově zvána, pochází z roku 1412.

Details

město Uherské Hradiště – 6km

Královské město Uherské Hradiště bylo založeno Přemyslem Otakarem II. v roce 1257. Dochovala se řada zajímavých historických památek, k nimž bezpochyby patří pozdně gotická radnice z 15. století, morový sloup z roku 1721, františkánský klášter, jezuitský kostel a špitální kaple sv. Alžběty z 15. století. Ve městě se nachází Slovácké muzeum, aquapark, kina, dětské centrum…

Details

Živá voda – 5,5km

http://www.zivavodamodra.cz Návštěvníci budou mít možnost sledovat život v potoce přes prosklenou stěnu, dále ve velké tůni s chladnomilnými rybami, např. pstruhy, mníky, apod., kde v prvním podzemním patře vstoupí průhledným 8m dlouhým tunelem přímo do světa pod vodou. Po levé straně uvidí život ve velké tůni, po pravici a pod sebou život v rybníce se…

Details